Podologia

Podolog – kim jest i kiedy się do niego udać

Podologia jest w naszym kraju stosunkowo nową dzienią stąd nie wiele osób wie co należy dokładnie do kompetencji pomologa. Podologia pochodzi od greckiego Podos –stopa  logos-nauka.

Podolog nie jest lekarzem.  Zajmuje się diagnostyką, terapią i profilaktyką stóp.

 

Do najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się klienci są , odciski, modzele , wszelkiego rodzaju hiperkeratozy takie jak pękające pięty, rogowiec itp. Niezwykle częste są przypadki wrastających paznokci- klięci zgłaszją się kiedy stan jest już zaogniony , bolesny , zainfekowany ziarniną, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.

 

Odwiedzając gabinet podologiczny- specjalista obejrzy twoje stopy i przeprowadzi szczegółowy wywiad , który ma za zadanie dotrzeć do źródła przyczyny powstałych zmian . Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu dobierze odpowiednią terapię i ustali plan działania. Może zaistnieć sytuacja , że pokieruje cię do lekarza specjalisty   lub fizjoterapeuty .

 

Do gabinetu specjalistycznej pielęgnacji stóp może zgłosić się każdy kto cierpi z powodu dolegliwości bólowych i estetycznych w obrębie stóp.

Mogą to być  już niemowlęta u których bardzo często pojawia się problem z wrastaniem paznokcia, osoby aktywne zawodowo, które w wirze życia zapominają jak ważną rolę i funkcję pełnią nasze stopy  – u nich najcześciej problemem są bolesne odciski , kurzajki, modzele i pękające oraz wrastające paznokcie.

 

Zapominamy często o osobach starszych , które nie są wstanie fizyczne zadbać o swoje stopy. Skóra z wiekiem staje się pergaminowa i niezwykle wrażliwa , wymaga szczególnej troski . Paznokcie robią się twarde i grube , powodują ból i uniemożliwiają nałożenie obuwia.

Copyright © Zdrowe Stopy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone | Podolog Olsztyn Katarzyna Bieleń
Realizacja: virtualmedia
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję